İşletmenizde sosyal medyanın rolünü yeniden hayal edin

Arama sonuçlarını ve itibarınızı geliştirmek için sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanın.

Sosyal medya, dijital pazarlamanın en büyük etkenlerinden biri olarak kabul edilir, ancak işletmelerin üçte birinden fazlasının hiçbir sosyal medya varlığı yoktur. Bu, büyük ölçüde küçük işletmelerin sosyal medya pazarlamasına yatırım yapacak zamana veya kaynağa sahip olmamasından kaynaklanmaktadır.

Vudols’un sosyal medya yönetim uzmanlarının, takipçileri artırmaya, marka farkındalığını en üst düzeye çıkarmaya ve gelir elde etmeye yardımcı olmak için sosyal medya işlemlerinii yönlendirmesine izin verin. Deneyimli ekibimiz, iş vizyonunuzu markanız için uyumlu bir sosyal karaktere dönüştürebilir.

Strateji Geliştirme
Sosyal Profil Yönetimi
Platform İzleme
Durum Güncellemeleri
İçerik Geliştirme
Marka İtibar Yönetimi
Reklam Kampanyaları
Raporlama
Sosyal Medya Yonetimi Arkaplan
Profesyonel Sosyal Medya Desteği

Sosyal Medyadaki Gücünüz Olalım

Sosyal medya hesaplarınızı bize emanet edin. Markanızı sosyal platformlarda roket etkisi ile yükselişe geçirelim.

4000/aylık

Silver Paket

1 Sosyal Medya Hesabı Yönetimi
Haftalık İçerik Planlaması
Hesap Başı 10 Görsel Tasarım
Hesap Başı 10 Metin Yazımı
Hesap Başı 10 Story Tasarımı
Hesap Başı 1 Video Paylaşımı
Özel Gün İçerik Paylaşımı
Yorum ve Mesaj Takibi
Hastag Kullanımı & Analizi
Aylık Raporlama

8500/aylık

Gold Paket

2 Sosyal Medya Hesabı Yönetimi
Haftalık İçerik Planlaması
Hesap Başı 20 Görsel Tasarım
Hesap Başı 20 Metin Yazımı
Hesap Başı 20 Story Tasarımı
Hesap Başı 2 Video Paylaşımı
Özel Gün İçerik Paylaşımı
Yorum ve Mesaj Takibi
Hedef Kitle Analizi & Belirlenmesi
Reklam Bütçesi Analizi & Belirlenmesi
Instagram Business Suite Yönetimi
Optimum Bütçe Kullanımı
Reklam ve İşbirliği Süreçleri Yönetimi
Kampanya Oluşturulması ve Takibi
SEO Çalışmalarında %10 İndirim
Aylık Raporlama
Sosyal Medya Yonetimi

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya kullanımı küresel olarak büyümeye devam ediyor, bu da işletmelerin ve şirketlerin artık markaları ve ürünleri için küresel erişime sahip olduğu anlamına geliyor. Herhangi bir ani küresel genişleme, işletmenize sınırsız potansiyel getirir ve aynı zamanda bazı önemli zorluklar ortaya çıkarır. Bunlar, yabancı dilleri idare edebilmek ve yerelleştirilmiş sosyal medya eğilimlerini anlamaktır. Sosyal medya, içerik yayınlamanın ve müşterilerle etkileşimde bulunmanın ötesine geçen değerli ve gerçek zamanlı bilgi ve analiz kaynağıdır. Bazı sosyal medya izleme araçları, bu bilgileri hızla ölçülebilir ve eyleme dönüştürülebilir veri noktalarına ayırabilir. Sosyal medya yönetimi araçları, analitiği alıp müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) araçlarına aktararak size daha bilinçli ve incelikli müşteri etkileşimleri sağlayabilir.

Sosyal Medya Yönetcisi ne yapar?

Büyüklüğünden bağımsız olarak işletmeler için çeşitli platformlarda güçlü bir sosyal medya varlığına ve uygulamayı yönetmeye yardımcı olacak modern bir sosyal medya izleme çözümüne sahip olmak giderek daha önemli hale geldi.

Etkili sosyal medya pazarlaması, müşterilerin bir markayla kişisel düzeyde bağlantı kurmasına yardımcı olur ve marka sadakatini ve müşteri elde tutma oranını artırır. Sosyal medyada reklam vermek, içeriği dağıtmanın ve işi tanıtmanın uygun maliyetli bir yoludur. Facebook, LinkedIn ve Instagram gibi popüler sosyal ağlar, hedef pazarlar için etkili içerik dağıtım seçenekleri sunar. Pazarlamacılar ayrıca müşterilerinin konumuna, cinsiyetine, yaşına, ilgi alanlarına, davranışlarına, iş unvanına ve diğer kişisel faktörlere göre içeriği özelleştirebilirler. Ve içerik performansını gerçek zamanlı olarak izleyebilir ve ölçebilirler.

Marka Ve Sosyal MedyaEtkili bir sosyal medya yönetimi stratejisi, önde gelen platformlarda güçlü marka varlığı sağlar ve bir işletmenin müşteri tabanını büyütmesine ve satışlarını artırmasına yardımcı olabilir. Günümüzde mevcut olan sosyal medya yönetimi ve benzer çözümler kuruluşların sosyal medya stratejilerini belirlemelerine, uygulamalarına ve yönetmelerine yardımcı olur.

Çoğu kuruluşun, sosyal ağlarını yöneten özel bir çalışanı veya sosyal medya veya dijital pazarlama ekibi vardır. Önde gelen pazarlama ekipleri, hem giden hem de gelen iletişimi yönetmek için Lithium, Hootsuite, Spredfast, Falcon.io gibi sosyal medya yönetimi çözümlerini kullanmaktadır. Bu çözümler, hedef kitleyi izleyip dinleyebilir ve içerik yayınlamak, takipçilere yanıt vermek ve etkileşimler tarafından sağlanan bilgileri özümsemek için bir eylem planı oluşturabilir.

Modern sosyal medya yönetimi çözümleri birkaç ana işlevi yerine getirir:

  • İzleme ve Yönetim – Tipik bir işletmede, sosyal medya yayınlama süreçlerinde farklı pazarlama ekipleri yer alır. Tutarlı marka mesajları oluşturmak için senkronize olmaları gerekse de, genellikle silolarda çalışırlar. Sosyal medya yönetimi çözümleri, sosyal medya, pazarlama ve topluluk ekipleri arasındaki belirsizliği ortadan kaldıran, içerik yayınlamak için roller ve izinler atamanın esnek yollarını sağlar. Aynı zamanda, CMO’lar ve genel yöneticiler, sosyal gönderi performansı ile ilgili ölçümlerle daha bütünsel bir görünüm elde edebilir. Sosyal medya yönetimi çözümleri aynı zamanda sektör anahtar kelimelerini ve rakiplerin isimlerini de izleyebilir ve stratejik iş kararları için önemli bilgiler sağlayabilir.
  • Dinleme ve Moderasyon – Bir sosyal medya yönetimi çözümü ile, belirlenmiş ekipler marka performansını gösteren marka, ürün ve hashtag’ler için sosyal ifadeleri takip edebilir. Çözümler ayrıca, içeriği optimize etmek ve “sosyal ses paylaşımını” (bir marka için toplam reklam faaliyetinin yüzdesi olarak sosyal medya reklamcılığı etkinliği) izleyerek rakip konuşmalarında görünürlük kazanmak için eğilimleri izler. Ayrıca, günlük katılım yoluyla ilgili müşteri bilgileri sağlar ve akıllı iş kararları alınmasına yardımcı olur.
  • Yayıncılık – Sosyal medya yönetimi çözümleri, gelişmiş bir içerik takvimini destekleyen gönderiler oluşturabilir. Ayrıca, onları dahili onaylar için yönlendirebilir ve farklı sosyal siteler ve ağlarda yayınlamayı planlayabilir. Çözümler aynı zamanda hedef kitleye en uygun zamanda en etkili içeriği ulaştırmak için coğrafi ve demografik verilere dayalı olarak kitleleri hedefler.
  • Analitik – Sosyal medya yönetimi, işletmelerin müşterilerini, paylaştıklarını ve en çok ne hakkında konuştuklarını görmelerine yardımcı olacak analizleri de içerir. Ayrıca, sosyal medyadaki müşteri etkileşimlerinden veri toplayarak ve analiz ederek olası marka krizlerini tahmin edebilir. Sosyal analitik, sosyal dinleme verilerini anahtar kelimelere ve duyarlılık analizine göre filtrelemeye yardımcı olur. Etkileşim ölçümlerini ve web sitesi etkinliğini izlemek, pazarlama ekiplerinin hangi günlerin, saatlerin ve içerik türlerinin en etkili etkileşimi tetikleyebileceğini bilmesini sağlar. Analytics ayrıca gelir getirme potansiyeli olan gönderiler veya kampanyalar için yönetici raporları belirleyebilir ve sağlayabilir.